Toyota zwiększa zatrudnienie w zakładzie w Wałbrzychu

Nowe inwestycje Toyoty to ponad 500 nowych miejsc pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

Nowe inwestycje Toyoty to nowe miejsca pracy. Dynamiczny rozwój zakładu w Wałbrzychu.

W latach 2020–2021 fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażać aż trzy nowe projekty związane z technologią hybrydową. W związku z tym zaplanowano rekrutację, w wyniku której wzrośnie zatrudnienie. Całkowita liczba nowych miejsc pracy będzie zależna od skali potrzeb inwestycyjnych oraz wielkości zapotrzebowania na produkty TMMP.

W fabryce w Wałbrzychu będą realizowane trzy z sześciu pozyskanych przez TMMP projektów związanych z technologią hybrydową (łączna wartość – ponad 2 miliardy złotych). W 2021 roku zostaną tu uruchomione dwie nowe linie do produkcji elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT). Rok później ma się rozpocząć produkcja silnika o pojemności 1,5 litra. Powstanie w ten sposób elektryczny zespół hybrydowy, który będzie montowany m.in. najnowszej Toyocie Yaris.

Realizacja tych projektów wiąże się ze wzrostem zatrudnienia w zakładzie w Wałbrzychu. Rekrutacja rozpoczęła się już jesienią 2019 roku. Do działu utrzymania ruchu poszukiwano osób umiejących czytać rysunek techniczny i schematy elektryczne, znających zagadnienia z wybranego obszaru: programowanie CNC, elektryka, pneumatyka, mechanika i pokrewne. Część stanowisk przeznaczono dla osób bezpośrednio po szkole technicznej, które mają wysoką wiedzę teoretyczną, ale nie posiadają jeszcze żadnej praktyki.

W drugiej połowie 2020 roku rozpocznie się rekrutacja pracowników produkcyjnych (potrwa około dwóch lat). Poszukiwane będą osoby do pracy we wszystkich obszarach: do odlewni, obróbki mechanicznej, montażu, logistyki wewnętrznej. Oferta skierowana będzie dla osób z wykształceniem zawodowym lub średnim, które mają predyspozycje do pracy w danym obszarze.

„Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu” – podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Wszystkie aktualne oferty pracy są publikowane na stronie kierunektoyota.pl.


Galeria
Przeczytaj więcej

Dowiedz się więcej

Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej Toyota AYGO X prologue Toyota AYGO X prologue Poznaj nowy samochód koncepcyjny Debiutuje nowy elektryczny SUV Toyoty Debiutuje nowy elektryczny SUV Toyoty Pierwsza prezentacja w Szanghaju Rozpoczęła się budowa Woven City Rozpoczęła się budowa Woven City Pierwsze eksperymentalne miasto Toyoty Nowy model Toyoty z segmentu A Nowy model Toyoty z segmentu A Dowiedz się więcej o planach marki Toyota Yaris nowym liderem w Europie Toyota Yaris nowym liderem w Europie Dowiedz się więcej Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Toyota zwiększyła udział w europejskim rynku do 6% Dowiedz się więcej Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Toyota wyłącznym właścicielem fabryki w Kolinie Sprawdź szczegóły Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Toyota liderem pod względem liczby rejestracji Sprawdź ofertę wyprzedażową marki Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Bank BNP Paribas wzmocnił swoją hybrydową flotę Dowiedz się więcej Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Fabrykę Toyoty opuścił 4-milionowy Yaris Dowiedz się więcej