Toyota umocniła pozycję lidera na polskim rynku

Dane z lutego 2020 roku

2020-03-05

W lutym bieżącego roku Toyota ponownie zarejestrowała najwięcej nowych samochodów w Polsce. Jej udział w rynku po dwóch miesiącach wyniósł ponad 14%. Największą popularnością wśród kierowców nadal cieszy się Corolla.

Toyota cieszy się największą popularnością

Pozycję lidera polskiego runku motoryzacyjnego Toyota utrzymuje od początku 2020 roku. Siedem premier marki w 2019 roku, a zwłaszcza wprowadzenie na rynek nowej Corolli oraz coraz większa oferta hybrydowa marki spowodowały skokowy wzrost liczby rejestracji samochodów Toyoty.

W lutym 2020 roku Toyota dostarczyła klientom 5358 samochodów. Jest to o 10% więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Łączna liczba rejestracji samochodów marki w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2020 roku wyniosła 12292 aut – o prawie 23% (+2295 aut) więcej rok do roku. Udział Toyoty w rynku po dwóch miesiącach wyniósł 14,12%. Rok do roku stanowi to wzrost o ponad 4%.

Warto podkreślić, że w tym samym czasie większość marek zanotowała spadki rejestracji. W lutym rynek skurczył się o około 12%, w styczniu i lutym – o ponad 13%.

Corolla liderem rynku

W lutym 2020 roku Toyota Corolla z wynikiem 1664 zarejestrowanych egzemplarzy utrzymała pozycję najpopularniejszego auta. Był to już dziesiąty miesiąc z rzędu dominacji tego modelu w Polsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy inne modele Toyoty – Yaris (4. miejsce, 1237 egz.), Toyota C-HR (5. miejsce, 840 egz.) i RAV4 (7. miejsce, 736 egz.). Liderami swoich segmentów obok Corolli były w drugim miesiącu roku także AYGO, RAV4 i Toyota C-HR.

Corolla najpopularniejszą hybrydą

W lutym 2020 roku zarejestrowano 898 egzemplarzy Corolli z napędem hybrydowym. Model ten stał się liderem w klasie aut hybrydowych oraz hybryd plug-in. Na drugim miejscu znalazła się Toyota C-HR Hybrid (611 egz.), a na trzecim RAV4 Hybrid (328 egz.).

Hybrydy stanowią 54% wszystkich egzemplarzy Corolli zarejestrowanych w ciągu miesiąca.

W przypadku Toyoty C-HR auta z napędem hybrydowym stanowią 73%, RAV4 – 45%.

Dowiedz się więcej

Corolla Sedan w wersji GR Sport Corolla Sedan w wersji GR Sport Poznaj nową wersję kompaktowego sedana Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty Kompakty Toyoty w Polsce Kompakty Toyoty w Polsce Poznaj bogatą ofertę Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody rodzinne Samochody rodzinne Samochody miejskie Samochody miejskie Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019